23.3.13

Beyoğlu'nun yeni gözdesi; Mürekkep


Uzun zamandır yurt dışında olduğumdan İstanbul’da olup bitenleri kaçırmıştım. Benim yokluğumda Kafe Pi Grup yine yapmış yapacağını, harika bir mekanla bizleri buluşturmuş. Facebook saolsun haberlerini aldım ama görmek yeni nasip oldu. Olsun, geç olsun güç olmasın.:)


I wasn’t aware of events that happened in Istanbul because I was abroad for a long time. While I wasn’t here, Kafe pi group has opened a new cafe with a magnificent atmosphere that brings people together. Thanks to Facebook, I heard news about this and eventually I saw yesterday.    Kafe pi grubun en son bombası olan Mürekkep, Curcuna’nın alt katına açılarak kışlık mekan arayışına bir alternatif olmuş. Kitaplıklarla donatılmış dekoru ve rahat atmosferiyle ev ortamını yansıtan ama bir yandan da şık bir restaurant-bar havasına hakim bir mekan Mürekkep. Ayrıca loş ortamıyla sıcak bir ambiyansa sahip. Günün her saati farklı keyif alabileceğiniz mekan, zengin menüsüyle de dikkat çekiyor. Ahtapot Carpaccio, acı biber reçelli çikolatalı sufle, chicken ballantine ve cappucino’lu cheesecake menüde yer alan farklı lezzetlerden. Geniş bir kokteyl ve içki menüsüyle de fark yaratan Mürekkep, Kafe pi’den aşina olduğumuz kokteyllere yenilerini eklemiş ve daha yaratıcı bir menü ortaya çıkmış.

Mürekkep which is the last bomb of Kafe Pi Group, it was an alternative for indoor place as opening  under the Curcuna. It has a different style with a library and it has decor which reflects home comforts, with an atmosphere to match. Besides, it looks smart and cozy with dim ambiance. Every time of day, you can find different tastes and take a pleasure there with their wide menus. Octopus carpaccio, souffle with spicy pepper jam, chicken ballantine are different flavours that partipate in menu. Also they have a wide coctail and drink menu that create awareness with their special coctails renown for Kafe Pi.


                                                             

Haftasonları 10.30’dan sonra gece kulübü ortamına bürünen Mürekkep’te masalar kalkıyor,ortam değişiyor ve eğlence doruğa çıkıyor. Çarşambaları ve Salı geceleri düzenlenen konsept partileriyle de adından söz ettiren mürekkep, gece hayatının en çok tercih edilen yerleri arasına girmiş durumda. Pazar günleri,  12.00-17.00 arası barbekü eşliğinde sunulan sıcak şarap keyfini de kaçırmayın derim.


At weekends, mürekkep adjust their concept as a night club after 10.30 and some tables are removed, atmosphere is changed and enjoyment starts. Mürekkep is one of the most popular places for nightlife with their concept parties that are arranged on Tuesdays and Wednesdays. In addition, On Sundays, they offer a hot wine near a barbecue between  12.00-17.00. I think you shouldn’t miss this opportunity.
Adres:Refik Saydam Cad. No:15/A
Beyoğlu 34430 İstanbul
E-mail:murekkep@kafepi.com
Tel:0212 243 12 53

1 comment:

  1. kesinlikle çok güzel :)ama artık curcuna açıldı mürekkep başka bahara kaldı :)

    ReplyDelete