15.10.12

Cath Kidston - lovely storeLast week, While I was looking round in the  oxford city centre, I saw very cute shop..
Its showcase seems like a sweet. I came inside and I can’t keep my eyes off objects..This is Cath kidston which is a famous British store, it is known gorgeous and distinctive vintage products..
There are lots of lovely objects, clothes, home accessories, children items and much more..
You can find everything you need .Store is designed very well. As soon as you get there, you feel good yourself.. The store looks like a land of fairy tales..English style products, flower prints  and  polka dot objects ,everything is gorgeous.  I hope, this brand comes to Turkey..And you can look and shop from there..

Geçen hafta, şehir merkezinde dolaşırken, çok sevimli bir dükkan gördüm.Vitrini de oldukça sevimli görünüyordu.İçeri girdim ve bakmaya doyamadım..Burası; göz alıcı ve ayırt edici ürünleriyle bilinen, ünlü ingiliz mağazası Cath Kidston. İçinde pek çok sevimli eşya, kıyafet, ev aksesuarları ve daha birçok şey var.. İhtiyacınız olan herşeyi burada bulabilirsiniz.Mağaza çok güzel dizayn edilmiş.
İçeri girer girmez, kendinizi iyi hissediyorsunuz. İçerisi masal diyarı gibi adeta.
İngiliz tarzı ürünler,çiçek baskılı ve puantiye desenli objeler, herşey göz alıcı..Umarım, Cath Kidson markası Türkiye'ye gelir..ve sizler de oradan alışveriş yapabilirsiniz..


Önemli! Resimdeki ürünler tamamen benim seçimim ve benim düzenlemelerimdir..Alıntı yoktur..

No comments:

Post a Comment